Algi Laminaria Digitata

Czym są algi Laminaria digitata?

Laminaria digitata  czyli listownica palczasta to alga wyróżniająca się wysoką zawartością organicznego, łatwo przyswajalnego jodu. Ze wszystkich alg morskich ma go najwięcej – do 5000 mg jodu w kg suchej masie. Występuje na terenach nieuprzemysłowionych od Bretanii do Spitzbergenu. Te cudowne algi były znane już 1000 lat temu, a Chińczycy od wieków przygotowują preparaty  z algami w celu upiększania i odmładzania organizmu.

Właściwości i działanie

W składzie wyróżnimy witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, aminokwasy, węglowodany, potas, sód, magnez, jod, wapń, żelazo, chrom. Wspomaga pracę układu odpornościowego, działa przeciwzapalnie   i chroni przed wolnymi rodnikami. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wspiera metabolizm, usuwa nadmiar płynów z organizmu.  Najbardziej znane są ze swoich właściwości rewitalizujących i detoksykujących. Pobudzają syntezę kolagenu.

W naszych produktach

 Algi Laminaria digitata występują w preparacie BeeFit wespół z innymi znakomitymi składnikami: inuliną (naturalny prebiotyk), spiruliną oraz pyłkiem kwiatowym. Doskonale wyważone proporcje przygotowane przez naukowców dla nas, gwarantują harmonijne działanie, które ma znakomity wpływ na nasz organizm.

Więcej o preparacie na stronie: REWELACYJNY BeeFit 🙂 ♥