21 października, 2021W NowościPrzez PlanetaBee7 Minuty

Budujmy miejskie ule, ratujmy naszą planetę! Akcja zrzutka.pl


0 Komentarzy

Budujmy miejskie ule, ratujmy naszą Planetę!

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, człowiekowi pozostaną najwyżej 4 LATA ŻYCIA” – te słowa podobno wypowiedział Albert Einstein w trosce o naszą przyszłość. My też się troszczymy o środowisko, naszą planetę oraz przyszłe pokolenia, zapraszamy do wspólnej akcji!

Pomóż nam ratować pszczoły i naszą planetę! Razem z Planetą Bee weź udział w budowie uli już od dziś!   Im więcej uli, tym dłuższe nasze życie i lepsze nasze zdrowie.

Opis zrzutki:

Ratujmy wspólnie naszą planetę oraz życie pszczół. Czy wierzysz w to, że wspólnie możemy uratować planetę? My tak, a nawet wiemy jak to zrobić! Nie można siedzieć i czekać, bo trzeba działać JUŻ. Wszyscy eksperci są przekonani, że zwiększenie liczby uli i uratowanie pszczół, które giną masowo – to jedyne co dziś ty i ja możemy NAMACALNIE i KONKRETNIE zrobić OD RĘKI by je ratować. Oczywiście również będziemy podejmować systemowa działania skierowane na zakaz oprysków oraz niszczenie pszczół w przemysłowy sposób. To jednak jest o wiele trudniejsze, a czas ucieka! Proponujemy zostać fundatorem ULA ( oficjalnie, z nazwiskiem lub nazwą firmy lub anonimowo) i rozpocząć Twój udział w szlachetnej idei ratunku pszczół.  My, jako nowa marka PlanetaBee, będziemy mocno aktywizować wszystkich do wspierania finansowego budowy uli, wszędzie, gdzie to możliwe i zapewniać obsługę uli z pomocą naszego partnera Pszczelarium. Zostań aktywnym Budowniczym, abyśmy mogli już Twój ul zbudować i umieścić na dachach polskich miast.  Przekaż tę informację swoim znajomym. Dziękujemy.

Idea i cel

Niezwykłe i cenne owady – pszczoły – zamieszkują Ziemię od ponad 50 milionów lat i między innymi dzięki nim istnieje ludzkość. Ich wyginięcie grozi zagładą, dlatego chcemy być czynni! Zdobywajmy i propagujmy pszczelą wiedzę , edukujmy siebie i swoje dzieci o tym, jak ważnym elementem ekosystemu są siedliska pszczele. Bądźmy obrońcami pszczół. 

Ale jak to zrobić?

Każdy z Was może nawet drobną kwotą wesprzeć budowę ula. Ule to pszczoły, a pszczoły to przyszłość planety. Wspólnie wspierajmy świat pszczół, by one mogły wspierać nas. Dzięki nim będziemy zdrowsi, nasze pociechy będą bliżej natury, a my przedłużymy swoje życie, by móc cieszyć się naszymi bliskimi. Nasz cel – zbudować tyle uli, by nasze miasta uratowały pszczoły. W przenośni i dosłownie. Dziś ule na dachach – to rzadkość, a my chcemy by to była REGUŁA! Jesteś z nami?

Pszczół coraz mniej

Liczba pszczół niestety od kilku lat ulega poważnemu zmniejszeniu. A powodem jest stosowanie środków chemicznych, m.in. pestycydów, czy niszczenie naturalnej roślinności, co w efekcie może grozić katastrofą ekologiczną. Niszczenie i fragmentacja siedlisk pszczół odbywa  się również nie tylko poprzez intensywne rolnictwo, ale i urbanizację, budowę dróg, niszczenie żywopłotów, czy zbyt częste koszenie przydrożnych nasypów. Współdzielenie miejskiej przestrzeni z innymi formami życia to również inwestycja w   ochronę zielonych płuc centrum miasta

Pszczele Hotele oraz nasze ULE

Ciekawą inicjatywą są pszczele hotele, które finlandzki dystrybutor energii elektrycznej Caruna, postanowił umieścić wszędzie tam, gdzie znajduje się ich techniczna infrastruktura. Łącznie powstało 100 pszczelich siedlisk. Tworzą również pszczele wioski, które tak jak pszczele hotele, mają za zadanie wsparcie wzrostu populacji tych owadów. Chcemy wzorować się na najlepszych, dlatego zaczniemy od budowania  miejskich uli, których w Polsce powstało już ponad 130 dzięki pracy  rodziny Bajów z „Pszczelarium”.

O marce

PlanetaBee to nowa polska marka, której właścicielem jest firma Sting Communication  Sp. z o. o.  Ambasadorką marki jest Weronika Marczuk. Marka zajmuje się szerzeniem wiedzy z zakresu dbania o zdrowie, na temat pszczół i ich produktów fito-wyciągów. PlanetaBee jest zaangażowana w aktywności, których celem nadrzędnym jest ochrona pszczół oraz wspieranie apiterapii.

Dlaczego warto wspierać budowę uli?

Wpierając działalność PlanetaBee z zakresu budowy uli miejskich, chronimy życie pszczół i życie Twoje. PlanetaBee to wolność wyboru, to miłość do ludzi i natury, to dbałość o dobrostan swój i naszych najbliższych.  Bez Waszej pomocy nie zbudujemy tylu uli, ilu byśmy chcieli. Nikt nie robi tego na dużą skale, a my postanowiliśmy się podjąć tej misji. Możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami – obok 4 uli Royal Wilanów na dachu najsłynniejszego biurowca na Wilanowie stanął już pierwszy biały ul od PlanetaBee. Budowanie kolejnych – to kwestia zmobilizowania jak największej liczby wolontariuszy, którzy wesprą inicjatywę swoim duchem i datkiem. Kwota potrzebna na budowę oraz roczne utrzymanie jednego ula to 3850zł. PlanetaBee już dziś serdecznie dziękuje Ci za zainteresowanie i wsparcie finansowe. Wierzymy, że to, co robimy jest w imię nas Wszystkich.

 

UWAGA: Każda wpłata w 100% jest przeznaczona na budowanie uli. PlanetaBee oraz Zrzutka.pl nie pobierają żadnych prowizji! Ule są budowane, oznaczane, umieszczane oraz obsługiwane przez profesjonalistów z „Pszczelarium”.

 

PRZY WPŁATACH PROSIMY O WPISANIE NAZWISKA I IMIENIA LUB NAZWY FIRMY ( jeśli nie chcesz zostać uwieczniony na ulu, pozostań anonimowy), KTÓRA CHCESZ BY WIDNIAŁA NA TABLICY. Umieszczenie jest równoznaczne ze zgodą. PO ZEBRANIU KWOTY 3850 ZŁOTYCH ( koszt budowy i rocznego utrzymania ula) – powstanie ul i tablica Fundatorów Ula. Wszystkie nazwiska osób, które wpłaciły od 50 zł wzwyż – zostaną na niej umieszczone. Informację o postępie zbiórki, prac oraz rozmieszczeniu uli będziemy umieszczać na stronie PlanetaBee. Niech nasze ule będą na każdym dachu. 

 

Śledź nas, bądźmy w kontakcie!

W razie pytań, prosimy o list na adres mailowy: akcja@planetabee.pl