Algi Laminaria Digitata

Algi Laminaria Digitata

Czym są algi Laminaria digitata?

Laminaria digitata  czyli listownica palczasta to alga wyróżniająca się wysoką zawartością organicznego, łatwo przyswajalnego jodu. Ze wszystkich alg morskich ma go najwięcej – do 5000 mg jodu w kg suchej masie. Występuje na terenach nieuprzemysłowionych od Bretanii do Spitzbergenu. Te cudowne algi były znane już 1000 lat temu, a Chińczycy od wieków przygotowują preparaty  z algami w celu upiększania i odmładzania organizmu.

Właściwości i działanie

W składzie wyróżnimy witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, aminokwasy, węglowodany, potas, sód, magnez, jod, wapń, żelazo, chrom. Wspomaga pracę układu odpornościowego, działa przeciwzapalnie   i chroni przed wolnymi rodnikami. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wspiera metabolizm, usuwa nadmiar płynów z organizmu.  Najbardziej znane są ze swoich właściwości rewitalizujących i detoksykujących. Pobudzają syntezę kolagenu.

W naszych produktach

 Algi Laminaria digitata występują w preparacie BeeFit wespół z innymi znakomitymi składnikami: inuliną (naturalny prebiotyk), spiruliną oraz pyłkiem kwiatowym. Doskonale wyważone proporcje przygotowane przez naukowców dla nas, gwarantują harmonijne działanie, które ma znakomity wpływ na nasz organizm.

Więcej o preparacie na stronie: REWELACYJNY BeeFit 🙂 ♥