Owocostan Olchy

Owocostan Olchy

Jakim drzewem jest olcha?

Olcha to szare, zielone lub czarne okazałe drzewo o męskich i żeńskich pączkach kwiatowych, które można zbierać od zimy do wiosny, susząc w warunkach domowych. Olchy rozkwitają bogactwem pyłku kwiatowego, który jest doskonałym źródłem węglowodanów i białek, i którym żywią się pszczoły.  Drzewo dorasta do 25 m wysokości. Konary są ciemnoszare z rzadko spotykanym przekrojem, liście zaś owalne, o chropowatych brzegach. Olcha lubi teren podmokły. Kwiaty męskie to znane wszystkim zwisające kotki, zaś żeńskie mają postać łuskowatą. Kwiaty żeńskie po okresie przekwitnięcia zawiązują się w owoc, którego wygląd przypomina czarną szyszkę miniaturowej wielkości.

Właściwości i działanie

Owocostan olchy to skarbnica witamin: C, P, PP, A, E, F oraz witamin z grupy B. Dodatkowo w pączkach znajdziemy fitosterole, fitohormony, garbniki, żywicę, olejki eteryczne. Preparaty, przygotowywane z pączków olch działają przeciwmiażdżycowo, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie. Spektrum właściwości zdrowotnych pączków to również działanie uspokajające, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe, przeciwobrzękowe, przeciwreumatyczne, przecwialergiczne, przeciwnowotworowe, regulujące gospodarkę hormonalną. Korzystanie działa w chorobach autoimmunologicznych. Niszczy wolne rodniki, uśmierza ból zęba i ból głowy. Wpływa pozytywnie na układ hormonalny.
Owocostan olchy (szyszki) mają działanie

W naszych produktach

Przebadany klinicznie, unikatowy apifitopreparat wzmacnia organizm, skutecznie łagodzi zaburzenia trawienia oraz zmniejsza zgagę. Pomocny w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, zespołu jelita drażliwego oraz nadkwasoty.

Więcej na stronie Nadzwyczajny BeeLight 🙂  ♥