28 listopada, 2021Przez PlanetaBee4 Minuty

ule, ochrona pszczół


Przysłowie holenderskie mówi: “Nie można nakazać wiatrowi aby nie wiał, ale można budować wiatraki”

 

Dla nas holenderskie porzekadło stało się kierunkowskazem do stworzenia własnej indywidualnej drogi: „Nie uratujemy całej populacji pszczół od wyginięcia, ale możemy zacząć popularyzować ideę budowy uli w miastach, sami dając temu namacalny przykład”.  Bowiem jedną z misji  PlanetyBee  jest wspieranie ochrony światowej populacji pszczół, którym grozi całkowite wyginięcie.

Wbrew pozorom miasto dla pszczół jest doskonałą ucieczką od terenów wiejskich, gdzie na szeroką skalę stosuje się pestycydy  na polach uprawnych. Miasta są cieplejsze, panuje tu królestwo różnorodnej roślinności, drzew  i krzewów i co najważniejsze nie ma wspomnianych pestycydów. Roślinność pojawia się w szczelinach pęknięć starych budynków, ale też na murawach sportowych, cmentarzach, czy choćby w ogrodach miejskich, bocznicach kolejowych, parkach.

Współdzielenie miejskich terenów z naszymi przyjaciółmi, jakimi są pszczoły, to również inwestycja        w zapewnienie „zielonych płuc” miastu, jak i jego obrzeży. Dlatego tak ważne jest zagospodarowanie dostępnych przestrzeni miejskich do stwarzania siedlisk pszczelich. Miejska pszczoła daje też miód          o znacznie bogatszych walorach smakowych, niż pszczoła wiejska.

Miasto zatem, to bezpieczny dom dla pszczół, zastrzyk dobrego samopoczucia dla ludzi i szerzenie  świadomości ekologicznej. I co najważniejsze, budując ule – przyczyniamy się Wszyscy do zatrzymania procesu całkowitego wyginięcia pszczół na naszej planecie.

Warto dodać, że miejskie pszczoły miodne to całkowicie przyjazne ludziom, pozbawione agresji, rasy.

Zachęcamy więc z całą serdecznością do zakładania uli, na dachach, w ogrodach, w parkach. 😊

 

Pszczoła w mieście

Planeta Bee również planuje budowę swojego pierwszego ula – na dachu biurowca Royal Wilanów.

 

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną firmą Bee Creative, która udostępnia nam przestrzeń biurową                      i która również dysponuje własnym ulem, dołączymy i my ze swoim. Działamy wedle zasady  – „niechaj każdy ma swój ul”.

Na Planecie Bee szerzymy wiedzę o zbawiennej roli pszczół i roślin na nasze środowisko oraz wpływie ich niezwykłych właściwości na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów w naszym organizmie.

Z pasją  tworzymy miejsce, w którym każdy z Was poczuje się jak na wymarzonej planecie, gdzie króluje swoboda decyzji oraz możliwość zadbania o swoje zdrowie bez chemii i ukrytych treści.  Chcemy dostarczyć wam wysokiej jakości produkty, niezbędną wiedzę oraz coś dla ciała i duszy.

Wspieramy Apiterapię, która jest niekonwencjonalną (tradycyjną i naturalną) metodą leczenia leczenia, opartą na użyciu miodu, propolisu, pyłku kwiatowego, pierzgi, mleczka oraz jadu pszczelego. Wykazują one między innymi działanie antybakteryjne, cytostatyczne, regeneracyjne, stymulujące metabolizm, detoksykacyjne, immunomodulacyjne, znieczulające.

Tworzymy produkty  z pasją i troską o zdrowie,  przeszło  od 19 lat i od początku z założenia, są efektem pieczołowicie przeprowadzonych prac wybitnych naukowców oraz badań klinicznych. Łagodnie, lecz konsekwentnie i z przekonaniem łączymy świat nauki, nowoczesne trendy z wielowiekowymi tradycjami stosowania produktów pszczelarskich   oraz fitoskładników .

W naszej Firmie w wyjątkowy  i szczególny sposób troszczymy się     i dbamy o środowisko oraz komfort życia  naszych konsumentów. Nasza Firma szczególnie dba o środowisko. Produkcji preparatów                    i pozyskiwaniu składników z pasiek towarzyszy zawsze bardzo dokładnie weryfikowany proces zbiorów oraz zachowania bezpieczeństwa i czystości składników.  Przy produkcji preparatów i pozyskiwaniu składników z pasiek zawsze bardzo dokładnie weryfikowane są procedury zbiorów oraz bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

0 Komentarzy